Catering Bezglutenowy Wrocław

W naszym cateringu dietetycznym od kilku lat realizujemy dietę bezglutenową, zarówno dla osób chorych na celiakię, osób z chorobami tarczycy o podłożu autoimmunologicznym jak i dla osób nietolerujących glutenu. Trzeba pamiętać, że celiakii czy nadwrażliwości na gluten nie da się zdiagnozować samodzielnie.

Aby zamówić catering dietetyczny bezglutenowy, należy w formularzu zamówienia zaznaczyć odpowiednią opcję, która pozwoli uwzględnić Państwa nietolerancję pokarmową.

Co to jest celiakia ?

Celiakia jest autoimmunologiczną chorobą jelita cienkiego. Przyczyną celiakii jest trwała nietolerancja glutenu, a choroba ma należy do schorzeń o podłożu genetycznym.

Jakie są najczęściej występujące objawy celiakii ?

Najczęściej występujące objawy celiakii to: wzdęcia, niedobory witamin, bóle brzucha, brak apetytu, sucha skóra, zapalenia jamy ustnej, ubytek masy ciała, zaburzenia emocjonalne.

W jakich produktach znajduje się gluten ?

Gluten występuje w ziarnach pszenicy, owsa i żyta. Naturalnymi źródłami węglowodanów.

Czy brak glutenu w diecie szkodzi ?

Brak glutenu w diecie może stanowić poważny problem w prawidłowym bilansowaniu diety, dlatego tak ważne jest, aby dieta bezglutenowa była realizowana zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

W jaki sposób realizują Państwo dietę bezglutenową ?

W naszej firmie staramy się zastępować gluten w diecie naturalnymi produktami niezawierającymi glutenu. Jest to ważne, ponieważ produkty bezglutenowe są często mocno przetworzone i zawierają substancje konserwujące. Podstawowym problemem w diecie bezglutenowej jest znalezienie równowagi między dostarczaniem organizmowi białka a węglowodanów, w tym tak ważnego błonnika pokarmowego. Bardzo często osoby z celiakią prowadzą dietę eliminacyjną, co w konsekwencji prowadzi do znacznego ograniczenia podaży błonnika z węglowodanów.

Nasza dieta bezglutenowa zawiera produkty bezglutenowe, które zawierają dużą ilość błonnika. Są to:

  • kasza gryczana
  • kasza jaglana
  • amarantus
  • komosa ryżowa
  • ryż naturalny

Śledź nas

Obserwuj nas aby dostawać najnowsze powiadomienia!

Najpopularniejsze

Najczęściej komentowane