Catering dla żłobków Wrocław

Żywienie dzieci to wyzwanie, któremu potrafimy sprostać jak nikt inny!

Dobre posiłki dla najmłodszych, muszą nie tylko zapewnić im zdrową energię na cały dzień, ale i odpowiadać gustom najbardziej wybrednych maluchów.

Zdrowy catering dziecięcy

Przy tworzeniu menu dziecięcego stawiamy na wartości odżywcze, smak, ale również na niemniej ważne wyrabianie dobrych nawyków żywieniowych.

Bezpieczne wyżywienie, to najwyższej jakości składniki, wysokie standardy wytwarzania oraz transportu do żłobków i przedszkoli…

Odpowiednia dieta to jeden z najważniejszych czynników prawidłowego rozwoju dziecka. Zapewnienie właściwej kaloryczności posiłków oraz wystarczającej ilości niezbędnych dla zdrowia i życia składników, to dla rodziców poważne wyzwanie. Niejednokrotnie pojawiają się dodatkowe problemy, jak różnego rodzaju alergie i nietolerancja przez organizm dziecka określonych produktów.

Problemy zdrowotne dzieci bardzo często mają swoje źródło w niewłaściwym odżywianiu. Dzieje się tak już od najwcześniejszego okresu, kiedy rodzice, bądź z braku czasu, bądź też wystarczającej wiedzy, nie zapewniają dziecku dobrze zbilansowanej diety i regularnych posiłków o oznaczonych porach. Z czasem u dzieci pojawiają się złe nawyki żywieniowe – chipsy, słodycze, fast foody czy pełne cukru kolorowe napoje. W konsekwencji pojawia się problem, z jednej strony otyłości, z drugiej zaś niedoboru pożądanych składników odżywczych. Zdarza się również, że przygotowane przez rodziców posiłki po prostu dzieciom nie smakują. Skutkuje to różnymi deficytami w rozwoju dziecka. W takich sytuacjach  pomocą może okazać się catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa dla dzieci

W ostatnich latach catering dietetyczny stał się bardzo popularny, będąc dla wielu osób elementem stylu życia w trosce o zdrowie i zgrabną sylwetkę. Oferta diet pudełkowych jest bogata i różnorodna. Sprawdza się to również w przypadku dzieci. Catering dla dzieci to znakomita alternatywa, zapewniająca rodzicom spokój o właściwe odżywianie swoich pociech. Jakie są zalety diety pudełkowej dla dzieci?

Po pierwsze fakt, że menu układane jest przez specjalistów ds. żywienia – dietetyków, którzy posiadają wiedzę na temat potrzeb młodego organizmu w zakresie wartościowych składników odżywczych. Przygotowane przez kucharzy posiłki są smaczne i różnorodne. Składają się zarówno z dań obiadowych, jak i przekąsek (w tym słodkich) oraz warzyw. Daje to gwarancję, że dzieci chętnie je zjedzą.

Dieta pudełkowa to również bardzo dogodna forma posiłku, który dzieci bez kłopotu mogą zabrać ze sobą do szkoły. Obok oczywistych dobrych skutków dla zdrowia i sylwetki dziecka, istotne jest również wyrobienie u niego, dzięki diecie pudełkowej, właściwych zwyczajów żywieniowych, m.in. dbałości o regularność posiłków. No i wreszcie kwestia czasu, który rodzice nie będą musieli poświęcać na gotowanie, a który mogą wykorzystać na różnego rodzaju aktywności, zabawę lub naukę z dzieckiem.

Catering dla żłobków – Wrocław

Być może ktoś podda w wątpliwość sens organizowania cateringu dla żłobków, jako przesadnego przejawu panującej mody. Nic bardziej mylnego. Jak wiadomo, małe dziecko poznaje świat przede wszystkim przez dotyk, ale już w następnej kolejności przez smak. Stąd też tak ważne jest, aby jedzenie było dla malucha źródłem jak najlepszych doznań i oczywiście dostarczało mu niezbędnych wartości odżywczych. Oba te kryteria znakomicie wypełnia dieta przygotowana przez specjalistów.

Catering żłobkowy oferuje dzieciakom posiłki bogate w smaki, aromaty, a także o różnorodnym wyglądzie. Wszystko to zapewni, że dzieci chętnie będą je zjadać, a wczesne dobre doświadczenia sprawią, że w dalszym okresie rozwoju nie będą unikać jedzenia, co często bywa problemem. Jak Jeść to Catering dla żłobków z Wrocławia, którego posiłki są najwyższej jakości, naturalne i ekologiczne produkty. Wśród nich znaleźć można pełnoziarniste kasze, jak gryka, jęczmień, kukurydza, amarantus czy orkisz. Sezonowe owoce i warzywa pochodzą z w pełni ekologicznych upraw. Catering dla żłobków oferuje również specjalistyczne diety dedykowane dzieciom z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi i alergiami. Tak więc znajdują się tu posiłki, bezglutenowe, bezmleczne oraz bez jajek. Diety specjalistyczne cechuje też dbałość o jak najmniejsze różnice w stosunku do diet podstawowych. To jednak nie wszystko.

Catering dla przedszkoli

Catering dla przedszkoli to oferta pełnowartościowych posiłków, gdzie bardzo dużą rolę odgrywa atrakcyjny sposób podania, zachęcający dzieci do jedzenia. Tak więc aromatyczne jedzenie charakteryzuje się bogactwem kolorów oraz różnorodnością kształtów i kompozycji, tak by przykuć uwagę dziecka. Oczywiście posiłki przygotowywane są z produktów nieprzetworzonych oraz ekologicznych upraw. Wielką zaletą cateringu dla przedszkoli jest promowanie wśród dzieciaków zdrowego sposobu odżywiania.

Najnowsze wpisy

Kategorie