Dieta Dr Ewy Dąbrowskiej

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej w Jak Jeść!

Miło nam poinformować, że do naszej oferty wprowadzamy dietę warzywno-owocową, certyfikowaną przez Instytut Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej.

Jesteśmy jedynym na Dolnym Śląsku dostawcą cateringowym tej diety!

Dieta dr Dąbrowskiej (warzywno-owocowa) jest nowatorską metodą profilaktyki i leczenia. Dostarcza do organizmu enzymy, mikroelementy i witaminy. Alkalizuje, odtruwa i w sposób naturalny uzdrawia organizm.

Dieta warzywno – owocowa dr Ewy Dąbrowskiej ma charakter postu leczniczego, który może być stosowany jedynie okresowo. Dieta jest oparta głównie na warzywach niskoskrobiowych korzeniowych (marchew, buraki, seler, pietruszka, rzodkiew), kapustnych (kapusta, kalafior, brokuł), cebulowych (cebula, por, czosnek), dyniowatych (dynia, kabaczek, ogórki), psiankowatych (pomidor, papryka), liściastych (sałata, natka pietruszki, zioła). Równocześnie można spożywać niskocukrowe owoce, takie jak: jabłka, grejpfruty, cytryny i nieduże ilości jagód.
Dieta Dr Ewy Dąbrowskiej składa się z fazy postu oraz z fazy tzw. wyjścia

Jest ona przeznaczona dla osób zdrowych, które chcą oczyścić organizm z toksyn, poprawić witalność i ogólną kondycję zdrowotną. Spadek wagi w tej diecie jest jedynie jej skutkiem ubocznym.
Wiele osób wybiera ten rodzaj diety ze względów medycznych (w porozumieniu z lekarzem) z uwagi na to, ze wiele chorób jest w dużej mierze uzależnionych od naszej diety.

Dr Ewa Dąbrowska – autorka diety

Od wielu lat prowadzi obserwacje i próbuje odpowiedzieć na pytanie „Gdzie tkwi fenomen diety opartej głównie na owocach i warzywach?”

Dr Ewa Dąbrowska pisze:
„Na podstawie obserwacji pacjentów stosujących dietę pozwoliły mi utwierdzić się w przekonaniu, że faktycznie organizm posiada fenomenalne zdolności samoleczenia. Polegają one na uruchomieniu w czasie postu autofagii, czyli niszczeniu zwyrodniałych komórek i pozyskiwaniu z nich glukozy (niezbędnej dla serca i mózgu), której dowóz w czasie postu jest znikomy. Jednocześnie zniszczone i chore struktury są odzyskiwane w procesie „recyklingu” i służą jako materiał do odbudowy nowych i zdrowych komórek, co wykazał w 2016 roku laureat nagrody Nobla Yoshinori Ohsumi. … Dochodzi również do przestrojenia wszystkich przemian na poziomie genowym, a są to niewyobrażalne przemiany, które potrafią nie tylko zwiększyć ilość energii, ale również naprawić uszkodzony materiał genetyczny DNA, z czym wiąże się regeneracja tkanek, redukcja zmarszczek, cofanie się blizn, guzów, zwyrodnień, ustępowanie otyłości, cukrzycy.
Są także choroby, w których nie mamy doświadczeń z dietą, ale świadomość, że czasowe spożywanie warzyw i owoców nie jest szkodliwe, więc jeśli tylko nie istnieją przeciwwskazania do diety, dlaczego by nie spróbować takiego postu?”

Prosimy zapoznać się z pełnymi informacjami o diecie: jej mechanizmie, przeciwskazaniami do jej stosowania, wpływem leków zażywanych w trakcie diety, przebiegiem kuracji i innymi informacjami pod adresem:

www.ewadabrowska.pl/dieta-warzywno-owocowa

W celu przesłania wszelkich uwag bezpośrednio do Instytutu Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej możesz napisać na adres:  opinie@ewadabrowska.pl

Oferujemy katering na podstawie diety Dr. Ewy Dąbrowskiej w kilku wariantach.

Najnowsze wpisy

Kategorie