Dieta pudełkowa bez laktozy

Dieta bezlaktozowa? Nie ma problemu…

Dla osób nietolerujących laktozy przygotowaliśmy propozycję bogatej diety opartej na zróżnicowanych posiłkach.

Najwyższej jakości zamienniki surowcowe stosowane przez „Jak Jeść”, zagwarantują odpowiednią dla Państwa dietę bez laktozy w niezmienionym smaku!

Dieta bez laktozy

Dostępna jest w następujących kalorycznościach:
– 1200 kcal
– 1600 kcal
– 2000 kcal

Dieta bez laktozy jest przeznaczona dla osób, które nie trawią cukru znajdującego się w mleku. Łagodzi uciążliwe objawy nietolerancji pokarmowej, a także zapobiega ich ponownemu wystąpieniu. Dieta pudełkowa bez laktozy opiera się na roślinnych substytutach nabiału. Codzienne menu zawiera także mleko bez laktozy oraz sery i pozostałe produkty mleczne, z których w wyniku procesu fermentacji usunięto ten cukier. W diecie bez laktozy białko dostarczane jest z mięsa, drobiu, ryb, jajek, mleka roślinnego i roślin strączkowych. 

Przyczyny nietolerancji laktozy

Laktoza to cukier mleczny złożony z glukozy i galaktozy. Kiedy jelito cienkie produkuje zbyt mało laktazy czyli enzymu odpowiedzialnego za trawienie laktozy, wówczas przemieszcza się ona do jelita grubego w niezmienionej formie. Tam zachodzi fermentacja cukru przez bakterie kwasu mlekowego, która może być przyczyną licznych dolegliwości. Nietolerancja laktozy objawia się najczęściej bólami brzucha, którym towarzyszy uczucie pełności oraz bolesnymi wzdęciami.

Jak powinna wyglądać dieta bez laktozy?

Dieta stosowana przy nietolerancji laktozy powinna mieć charakter eliminacyjny. Mogą ją stosować zarówno dorośli, jak i dzieci, w tym niemowlęta i noworodki. 

Osoby z wrodzonym niedoborem enzymu laktazy muszą bezwzględnie przestrzegać zaleceń diety bezlaktozowej w ciągu całego życia. W niektórych przypadkach, spożycie nawet niewielkiej ilości tego mlecznego cukru, może spowodować znaczące nasilenie objawów. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest dieta bez laktozy przygotowywana przez dietetyka. 

Osoby z nabytym niedoborem enzymu laktazy z reguł tolerują niewielkie ilości tego cukru mlecznego. Z tego powodu w łagodnych i sporadycznych dolegliwościach ze strony układu pokarmowego dopuszcza się w diecie bez laktozy przetwory mleczne, w których naturalna fermentacja mlekowa doprowadziła do częściowego rozkładu laktozy. Są to jogurty, kefiru czy twarde sery podpuszczkowe.

Pełnowartościowa dieta bez laktozy

Jadłospis, który wyklucza produkty zawierające laktozę to dieta bezlaktozowa. Stosowanie się do zaleceń diety bez laktozy skutecznie łagodzi objawy nietolerancji pokarmowej i osłabia lub całkowicie usuwa towarzyszące jej dolegliwości trawienne. 

Kto powinien stosować dietę bez laktozy?

Oprócz cierpiących na nietolerancję laktozy, eliminację tego cukru ze swojej diety powinny rozważyć także osoby:

  • na diecie low fodmap,
  • cierpiące na zapalenia jelit,
  • cierpiące na zakażenia bakteryjno-wirusowe przewodu pokarmowego,
  • z zanikiem kosmków jelitowych, np. w celiakii.

Dieta pudełkowa bez laktozy

Nasza dieta pudełkowa bez laktozy jest bogata w roślinne substytuty nabiału (tj. mleko roślinne oraz tofu), a także bezlaktozowy nabiał tradycyjny. Dla osób, które cierpią na alergię na białka mleka, idealnym rozwiązaniem jest dieta bez nabiału Wrocław, również dostępna w naszej ofercie.

Menu diety pudełkowej bez laktozy jest układane przez dietetyka z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu każdy posiłek jest nie tylko smaczny i sycący, ale posiada również odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze i właściwą kaloryczność. 

Dieta pudełkowa bez laktozy to zatem idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą się martwić o potencjalne niedobory mikroskładników lub utrzymanie szczupłej sylwetki. Każde danie zawiera także mnóstwo cennego błonnika pokarmowego, dzięki czemu dieta bez laktozy znakomicie wspiera pracę układu pokarmowego. 

Nasza dieta pudełkowa bez laktozy jest dostępna w pięciu wariantach: 1000, 1200, 1500, 1800 i 2000 kcal.

W trosce o najwyższą jakość usług, w naszej diecie bez laktozy nie znajdują się gotowe półprodukty czy jakiekolwiek ulepszacze smaku. Zapewniamy pięć niezwykle smacznych, zdrowych, zbilansowanych, a przede wszystkim zawsze świeżych posiłków. 

Dieta pudełkowa bez laktozy z dowozem do domu

W pełni zbilansowana dieta bez laktozy jest zdrowa i smaczna. Możesz ją zamówić przez telefon lub za pośrednictwem naszego sklepu internetowego. Masz wątpliwości lub pytania?

Zachęcamy do kontaktu!

Najnowsze wpisy

Kategorie