Dieta pudełkowa - zalety

Dieta pudełkowa – dlaczego warto z niej korzystać?

Dieta pudełkowa – dlaczego warto z niej korzystać?

Popularność jak i zainteresowanie dietą pudełkową rośnie coraz bardziej. Polega ona na tym, że posiłki na cały dzień spakowane w pudełka dostarczane są pod Twoje drzwi każdego ranka. Nie masz czasu na przyrządzanie swoich posiłków a chcesz zadbać o swoją linie? A może nie masz pomysłu na nowe posiłki i chciałbyś jeść bardziej wartościowe dania? Dieta pudełkowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które są zabiegane oraz nie mają czasu ani pomysłu na gotowanie posiłków.

Zdrowa dieta pudełkowa

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Na czym polega dieta pudełkowa?
  2. Kto powinien korzystać z diety pudełkowej?
  3. Rodzaje diet pudełkowych
  4. Zalety korzystania z cateringu dietetycznego
  5. Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to nic innego jak stworzone przed firmę cateringową zestawy posiłków na cały dzień dostarczane w pudełkach. Jest ona najczęściej kojarzona z odchudzaniem i nic dziwnego, ponieważ większość klientów decyduje się na nią pragnąć zrzucić nadwagę. Menu diety pudełkowej jest urozmaicone i zawiera wszelkie potrzebne składniki odżywcze, takie jak białko, węglowodany czy witaminy i minerały. Dlatego nawet najbardziej restrykcyjne diety nie powodują niedoborów pokarmowych. Na życzenie klienta catering dietetyczny dostarczany może być nie tylko do domu, ale i do pracy!

Kto powinien korzystać z diety pudełkowej?

Z cateringu dietetycznego może korzystać tak naprawdę każdy. W pierwszej kolejności dedykowana jest ona osobom pragnącym zdrowo się odżywiać jak i tych, którzy pragną zrzucić nadmiar kilogramów. Jest ona również rewelacyjnym rozwiązaniem dla pracoholików, dla tych, którzy spędzają większość dnia poza domem i osób, które nie posiadają dużo czasu na przygotowywanie posiłków na cały dzień. Catering dostarczy wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz będą miały idealnie dopasowaną pod klienta kaloryczność. Osoba decydująca się na korzystanie z diety pudełkowej musi najpierw wybrać program dietetyczny dostosowany do indywidualnych oczekiwań jak i potrzeb. W takiej sytuacji dobrze jest skonsultować się z dietetykiem, który udzieli cennych wskazówek oraz porad.

Rodzaje diet pudełkowych

Dieta pudełkowa - sałatka

Ogromnym plusem cateringu dietetycznego jest to, że daje on możliwość wyboru jednej z kilkunastu diet. Sami możemy decydować jakie posiłki chcemy jeść. Dostępne w cateringu JakJeść są takie diety o kaloryczności takiej jak np. dieta 1200 kcal, dieta 1600 kcal, dieta 2000 kcal i wiele innych. Rodzaje diet cateringu JakJeść:

– Dieta standard-flex

– Dieta o niskim indeksie glikemicznym

– Dieta wegetariańska

– Dieta sport

– Dieta pudełkowa bez laktozy

– Dieta Dr Ewy Dąbrowskiej

– Dieta Sirtfood Catering

W jaki sposób dobrać odpowiednią dietę?

Jeżeli nigdy nie korzystałeś z żadnej diety pudełkowej i nie wiesz, na jaką opcję się zdecydować to o nic się nie martw. Możesz bez problemu skorzystać z pomocy dietetyka, który współpracuje z firma cateringową. Na podstawie informacji, takich jak np. płeć, waga, wzrost, aktywność fizyczna oraz jaki jest cel diety dietetyk odpowiednio dobierze rodzaj diety pudełkowej wraz z dopasowaną kalorycznością posiłków. Skorzystaj z tej opcji i postaw na fit catering. Jeżeli jesteś z Wrocławia to sprawdź nasz catering dietetyczny Wrocław. Smaczne i zdrowe posiłki to właśnie my!

Zalety korzystania z cateringu dietetycznego

Przede wszystkim korzystając z diety pudełkowej można zaoszczędzić sporo czasu. Catering dietetyczny sprawdzi się w szczególności osobom zabieganym, które po prostu nie mają czasu na gotowanie. Również skorzystają na niej osoby, które najnormalniej w świecie nie lubią i nie potrafią gotować. Dodatkowo bardzo dużym plusem jest to, że nie musisz liczyć kalorii posiłków tylko catering liczy je za Ciebie i dysponuje nimi tak, aby każdy posiłek miał ich odpowiednią ilość i całość nie przekroczyła dziennego zapotrzebowania. Urozmaicone posiłki to także wielki plus diety pudełkowej. Nie można mówić tu o nudzie! Kiedy jesteś na diecie nie ma nic gorszego niż jedzenie każdego dnia tego samego i popadnięcie w monotonie.

Najczęściej zadawane pytania

Danie diety pudełkowej
  1. Czy dietą pudełkową można się najeść?

To pytanie pada bardzo często z ust osób, które widzą, jak ktoś spożywa posiłek z diety pudełkowej. Na pierwszy rzut oka posiłki mogą wydawać się mniejsze od tych, które zazwyczaj widzimy na talerzach. Jeżeli dotychczas twoje posiłki były jedzone nieregularnie to początki mogą być trudne, jednak minie to w momencie, gdy Twój organizm przyzwyczai się do nowego harmonogramu. Następuje to bardzo szybko i może to dojść do takiego stopnia, że będzie Ci się wydawać, że niektóre posiłki są zbyt duże. Dlatego odpowiadając na pytanie tak, dietą pudełkową można się najeść.

  1. Czy posiłki z cateringu są smaczne?

Dieta to nie tylko liczne wyrzeczenia i sałata na talerzu. Posiłki, które otrzymują klienci w ramach diety pudełkowej są różnorodne i nie ma tu mowy o monotonii czy nudnych posiłkach. Poprzez korzystanie z cateringu poznajesz nowe smaki i smakujesz nowych potraw, których normalnie nigdy nie zamówiłbyś w restauracji. Dieta pudełkowa przez to, że jest bardzo urozmaicona i do jej przygotowania używa się wielu nietypowych składników oraz przypraw jest bardzo smaczna i cieszy nie tylko nasz żołądek, ale i oczy.

  1. Czego może nauczyć nas dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny przede wszystkim uczy nas regularności spożywania posiłków oraz zdrowych nawyków. Dzięki niej możesz poznać nowe smaki jak i nietypowe połączenia składników. Sprawia też, że z łatwością przychodzi ochota na zjedzenie 5 posiłków dziennie i wcale nie musimy jeść pełnego talerza tak, aby się najeść.

  1. Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Cena diety pudełkowej uzależniona jest od kilku rzeczy. Po pierwsze od rodzaju wybranej przez nas diety, kaloryczności posiłków czy długości trwania diety.

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Kategorie