W jaki sposób zmotywować się do odchudzania

W jaki sposób zmotywować się do odchudzania?

Czujesz, że musisz zrzucić kilka kilogramów, ale nie wiesz, jak zacząć? Szukasz wymówek, aby odłożyć przejście na dietę? W takim razie ten artykuł jest stworzony dla Ciebie! Podpowiemy Ci co musisz zrobić, aby zmotywować się do zadbania o swoje zdrowie, do odchudzania oraz do nauki żywieniowych. Jeżeli potrzebujesz praktycznej pomocy, warto zdecydować się na catering dietetyczny, który z pewnością znajduje się w Twoim mieście. Mieszkasz we Wrocławiu? W takim razie catering dietetyczny Wrocław to pomoc, którą masz na wyciagnięcie ręki.

Spis treści:

  1. Motywacja do odchudzania – jak zacząć?
  2. Dlaczego warto motywować się do odchudzania?
  3. Jak zmotywować się do odchudzania?

Motywacja do odchudzania – jak zacząć?

Na samym początku warto określić swój cel. Jest on kwestią bardzo indywidualną i może być jeden lub kilka. Zazwyczaj motywacja do odchudzania i ćwiczeń wynika z chęci zrzucenia zbędnych kilogramów. Czasami należy zmienić swoje nawyki, aby zadbać o zdrowie, a dla kolejnej grupy osób odchudzanie to nie priorytet, tylko przyjemny efekt uboczny, który następuje po wprowadzeniu zdrowej i zbilansowanej diety. Musisz pamiętać, aby w określeniu celu uwzględniać Twoje specjalne potrzeby takie jak np. niski poziom żelaza. Ustanowione przez Ciebie cele powinny być konkretne, realne oraz określone w czasie. Warto również notować wszystkie cele, plany jak i monitoruj efekty. Nie załamuj się, jeżeli coś nie idzie zgodnie z planem. Aby wytrwać w postanowieniach diety warto się za to nagradzać. Nie musi to być tylko jakiś słodycz czy jeden posiłek tylko np. wymarzony strój kąpielowy lub obcisła sukienka.

Dlaczego warto motywować się do odchudzania?

Utrata zbędnych kilogramów jest najczęstszą motywacją do odchudzania i nic w tym dziwnego. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w pośpiechu oraz spożywa nieregularne i wysoko przetworzone posiłki. Jest to droga prowadząca do otyłości, nadwagi i innych chorób zależnych od nieodpowiedniej diety. Odpowiednio zbilansowana dieta pomoże również osobom, które mimo spożywania zdrowych posiłków mają problemy z utrzymaniem właściwej masy ciała. Motywacja do odchudzania usprawnia również metabolizm. Im jest on wolniejszy, tym większy problem jest ze schudnięciem. Dodatkowo, gdy wzbudzisz w sobie motywację do odchudzania będziesz cieszyć się nie tylko szczuplejszą sylwetką, ale również lepszym samopoczuciem. Prowadzenie zdrowego trybu życia zmniejsza ryzyko występujących przy nadwadze chorób takich jak np. cukrzyca, choroby układu krążenia czy osteoporoza.

Jak zmotywować się do odchudzania?

Zdrowy styl życia wymaga wyrzeczeń oraz ciągłem motywacji. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy w racjonalny sposób podejdą do Twoich celów, ale również pomogą Ci w nich wytrwać.

  1. Zacznij od badań lekarskich

Zanim podejmiesz się działań udaj się na kontrolną wizytę lekarską. Lekarz zleci odpowiednie badania krwi, które będą jednoznacznie mówić, czego nie może zabraknąć w naszej diecie a co należy ograniczyć. W przypadku, gdy chcesz zrzucić zbędne kilogramy, ale masz za wysoki poziom cukru we krwi rozwiązaniem może okazać się dieta redukcyjna, która bazuje na produktach o niskim indeksie glikemicznym. Kiedy z badań okazuje się, że masz niedobory witamin oraz składników materialnych warto przyjmować dodatkową suplementację.

  1. Udaj się na konsultacje dietetyczną

Dietetyk rozwieje wszelkie wątpliwości co do wyboru menu jak również pomoże Ci dobrać odpowiednią kaloryczność diety tak, aby przeprowadzić redukcję w zdrowy i rozsądny sposób. Konsultacja dietetyczna jest niezbędna również, gdy zmagasz się z alergiami bądź nietolerancjami pokarmowymi – wtedy podpowie Ci, jakie stosować zamienniki.

  1. Znajdź swojego trenera personalnego

Oprócz samej diety warto również zadbać o swoją kondycję. W dzisiejszych czasach bez problemu znajdziesz oferty wielu trenerów personalnych, którzy pomogą Ci ułożyć program dietetyczny oraz zajmą się Twoim planem treningowych. Posiadanie własnego trenera personalnego to również świetna motywacja i gwarancja prawidłowego wykonywania ćwiczeń.

  1. Postaw na catering dietetyczny

Rewelacyjnym sposobem na zmotywowanie się do odchudzania jest skorzystanie z usług cateringu dietetycznego. Catering dietetyczny Wrocław JakJeść zna wszelkie zasady zdrowego odżywiania i pomoże Ci osiągnąć wymarzony cel! Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni dla siebie rodzaj diety pudełkowej i określisz swoje zapotrzebowanie energetyczne. O tym, dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej pisaliśmy w poprzednim artykule: https://www.jakjesc.wroclaw.pl/dieta-pudelkowa-dlaczego-warto-z-niej-korzystac/.

O motywację do działania czy odchudzenia należy ciągle dbać. Zapał do zmiany nawyków żywieniowych i przejścia na zdrowszy styl życia może szybko się znudzić, co jest zupełnie normalne. Konsekwencja oraz upór pewnego dnia przyniosą efekty w postaci wymarzonej sylwetki oraz wagi, jak również Twoje zdrowie i samopoczucie znacząco się poprawi. Nie czekaj, zacznij już dziś z naszym cateringiem dietetycznym!

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Kategorie